Konuştuğunuz Tek Şey Diyet Mi?

Bazılarımız hayatımızda sürekli planlar yapar, yeni kararlar alırız. Kendimize hedefler koyar ve bu hedefleri gerçekleştirmek için çaba harcarız: Yeni bir dil öğrenmek, enstrüman çalmak, spora başlamak ya da kilo vermek gibi. Hedeflerimiz sosyal hayatımızda da gündemimiz haline gelir. Aile, arkadaş toplantılarında sohbetlerimize konu olur. Hedeflerimizi paylaşarak çevremizden de motivasyon bekleriz ve çoğu zaman da çevremiz tarafından destekleniriz.

Amerika’da bir araştırmaya göre sürekli, yaptığınız diyet hakkında konuşmanın diyet motivasyonunu azalttığı gözlenmiştir. Çalışmaya göre sürekli, diyet yapıyorum düşüncesiyle hareket etmek ve çevreden bu yönde geri dönüşler almak diyet başarısında azalmaya neden olmaktadır. Bu kişilerde bir süre sonra diyetten sıkılma, isteksizlik görülmektedir.

Kilo vermek, kilo almak ya da mevcut kiloyu korumak adına oluşturulmuş beslenme programını hayatınıza uyarlamak ve bunu doğal bir süreç olarak görmek hem motivasyonunuzu hem de diyetinizin başarısını artıracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.