Tok Tutan 8 Besin

Sık aralıklarla beslenme şansınız yoksa uzun süre tok tutan besinler tüketmeniz iştahınızı dengelemek, sağlığınızı ve ideal kilonuzu korumak açısından çok faydalı olacaktır. İşte bu besinleri sizler için 8 maddede sıraladık:

1. Yulaf: Zengin çözünür posa içeriğiyle bağırsak floranızı desteklerken bir yandan da uzun süre tokluk sağlar.

2. Sirke: İçerdiği asetik asit sindirimi yavaşlatıyor. Salatalarınızda 1 tatlı kaşığı sirke kullanın.

 

3. Badem ve diğer yemişler: Günde 24 badem yemek fazla kalori almadan tatlı ataklarının yatıştırılmasını sağlar. Genel olarak yemişler şekere olan düşkünlüğü azaltırlar.

 

4. Yaban mersini ve koyu renkli meyveler: Zengin çözünür posa içeriğiyle uzun süre tokluk sağlar. Jölenin, içeriği itibariyle meyve aleminin abur cuburu olarak adlandırılması pek yanlış olmaz. Eklenti şeker içerip lif içermez.

5. Keten tohumu: Zengin lif içeriğiyle uzun süre tok kalmanızı sağlar.

6. Çam fıstığı: Çam fıstığı içinde bulunan özel bir tür tekli doymamış yağ asidi olan pinoleik asit sayesinde tokluk hormonu ghrelin seviyesi artar, yağ yakımına destek sağlanır, açlık hissi yatışır.

7. Kuru baklagiller: Düşük yağ ve kalori, yüksek protein ve lif içeriğiyle kalori alımını azaltıp, uzun süreli tokluk sağlar.

8. Tam tahıllar: Enerjinin yavaş ve dengeli şekilde vücutta kullanılmasını sağlayarak uzun süre dinç ve tok hissetmenizi sağlar.

 

KAYNAK

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.