Çatal Bıçak Kahve

İstanbul için yepyeni bir etkinlik vakti! Gün geçtikçe hayatımızda daha çok yer alan kahve için dünyanın her yerinde birçok etkinlik gerçekleştiriliyor. AŞ ekibinin şefleri ve Probador Colectiva tarafından İstanbul’da ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan Çatal Bıçak Kahve etkinliği kahve ve kahveye eşlik eden yemeklere olan bakış açınızı değiştirmeyi hedefliyor.

Çatal Bıçak Kahve adını verdikleri ve bir seri olarak kurguladıkları etkinlik, isminin de yansıttığı gibi, kahve-yemek uyumu üzerine kurgulanan bir pop-up etkinliktir ve Türkiye’de ilk defa düzenlenmektedir.

Probador Collectiva’nın bizler için özel olarak seçip kavuracağı ve farklı demleme teknikleriyle sunacağı kahvelerle birlikte AŞ’ın şefleri tarafından geliştirilen kahvelerle uyumlu bir menü tatma fırsatı bulacağız.

Etkinlik 2-3-4 Mart tarihleri arasında gerçekleşecektir.

11.00-16.00 Pop-up Kahve-Yemek Servisi (Giriş ücretsizdir ve rezervasyona gerek yoktur.)

3 adet demleme kahve türü ile bu kahvelere uygun tasarlanmış 3 yemek reçetesinin tecrübe edilebileceği bir düzene sahip olacaktır. Gündüz etkinlikleri aynı zamanda, tasarımcıların etkinlik özelinde hazırladıkları ürünlerini satabilecekleri bir tasarım pazarı olarak da kurgulanmaktadır. Kahve ve yemek uyumu üzerine yapılan çalışmaların ve fikirlerin paylaşılacağı açık atölyeler de düzenleneceği Çatal Bıçak Kahve gündüz etkinliklerinde, yemek, kültür, tasarım ve tarım üzerine konuşmalar da düzenlenecektir.

19.00-22.00 Kahve-Yemek Uyumu Akşam Yemeği (Rezervasyon gereklidir, yemeğe katılım ücreti 125 TL’dir.)

Şeflerin seçilen kahve çekirdekleri ve demleme tekniklerinden hareket ederek tasarladığı tadım menüsü, kısıtlı sayıda misafirin tecrübe edeceği şekilde kurgulanmıştır. Klasik bir tadım mönüsü kurgusunun hâkim olacağı yemekte 4 ayrı tabak sunulacaktır. İlk 3 yemek kahveyle, sonuncusu ise yine ekibimiz tarafından Michael Chung rehberliğinde hazırlanan kahveli bir kraft bira ile eşleştirilecek, yemeğin sonunda ise yine ikinci bir kraft bira ikram edilecektir.

Adres:
SUPA-İstiklal Cad. No:166 Suriye Pasajı 4. Kat 34430 Beyoğlu

 

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.