Restoran Haftası 8 Yaşında!

Türkiye’nin ilk gastronomi festivali olan ve Gastronomi & Pazarlama Danışmanlık Firması Dude Table tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen Restoran Haftası, “Hadi Yemeğe!” sloganı ile 20 Nisan – 8 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek.

Restoran Haftası‘nın bu yılki teması ise “Yerellik”. Festivale katılan restoranların öğlen ve akşam yemeklerinde misafirlerine sunduğu özel menülerin yanı sıra şeflerin kendi tariflerinden oluşan “Tadım Menüleri” de festival kapsamında katılımcıların beğenisine sunulacak.

Restoran Haftası’nın partnerlerinden biri olan Kanyon’da 22 Nisan’dagerçekleştirilecek “Tek Lokmada Restoran Haftası” etkinliğinde ise katılan restoranların şeflerinin hazırladığı tek lokmalık tatlar servis edilecek. Kanyon’da, 27 Nisan akşamında harika bir Restoran Haftası sohbetine yer verilecek. Festival boyunca Gastronomi Sohbetleri, Social Tablelar ve Gastro Art etkinlikleri ile Restoran Haftası’nı dolu dolu yaşamanız sağlanacak.

İstanbul’daki restoranlarda Restoran Haftası menüleri sunulurken Social Table etkinlikleri, Tadına Bakma Sanatı Yemekleri, Gastronomi Sohbetleri, Şeflerle Sohbetler,  Chef’s Table etkinlikleri, Gastro Art, Gastro Fashion, Yemek Kitabı Yazarları ile Buluşmalar, temalı etkinlikler de düzenlenecek.

Restoran Haftası’a katılacak şefler arasından bazıları, alfabetik sıra ile: Aydın Demir, Aylin Yazıcıoğlu, Civan Er, Claudio Chinali,  Deniz Ahmet Köse, Deniz Temel, Derin Arıbaş, Didem Şenol, Fatih Göktaş, Faysal Üren, İsmet Saz, Kaan Sakarya, Mihta Yıldırımtaş, Nil Erdoğan, Rıza Belenkaya, Tevfik Alparslan.

Restoran Haftası Katılımcı Restoranlardan Bazıları: Alancha, Aşşk Kahve, Basta Street Food Bar, Brunell, Bunco, Cadde Cafe, Cafe du Levant, Cafe Zone, Chinese & Sushi Express, Divan Brasserie Beyoğlu, Draft Gastro Pub, Eataly, Escale, Feriye Palace, Frankie, Gram, Halat by Divan, Hudson, Inari, Kırıntı, Leb-i Derya, Martinez, Midpoint, Morini, Moro, My Chef, Nev Kanyon, Nicole, Nişantaşı Brasserie, Nopa, Salomanje, Sunset Brasserie, Sushico, Suvla Kanyon, Tazele, The House Cafe, TOİ, Topaz, Wagamama, Welldone by Midpoint, 7 Masa.

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.