İstanbul Coffee Festival Nasıl Geçti?

Dsm Group tarafından düzenlenen İstanbul Kahve Festivali 21-24 Eylül tarihleri arasında Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşti. İlk sene Galata Rum Okulu’nda, ikinci sene ise Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen festival 2 sewedir Küçükçiftlik Park’ta düzenleniyor. Geçtiğimiz yıllarda “Keyiflen İstanbul”, “Kahveye Yolculuk”, “İyi Kahve Şehrin Kalbinde” mottolarıyla yola çıkan İCF’nin bu yılki mottosu “Kahvenin Yaşam Döngüsü” oldu.

Kahve ve kahveyle ilgili her konuya yer verilen festivalde damak tadını zenginleştirecek birbirinden farklı lezzeti deneme fırsatı yakalandı. Çekirdekten, kavrulma çeşidine, demlenme tarzından sunumuna yani kahvenin her tonuna ulaşma şansını yakaladığımız bu festivalin seans başlarında kapıda oluşan uzun kuyruklar bize net bir sayı vermemekle birlikte kahve sevgimizi ne kadar fazla insanla paylaştığımızı görmemize vesile oluyor.

Kahve olmadan asla diye insanlarla kahve demleme ustalarını bir araya getiren İstanbul Coffee Festival yine birbirinden farklı eğitim, seminer ve workshoplarla kahve severlere farklı deneyimler yaşattı. Konser alanı ise birbirinden farklı müziklere ve şarkılarına bayıldığımız müzisyenlere ev sahipliği yaparak festival katılımcılarına kahvelerini yudumlarken eşlik etti.

Her sene zevkle takip ettiğimiz İstanbul Kahve Festivali‘nde seneye görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.