Diyetisyen İnci Beyza Yürekli, İstanbul’da doğdu. Tam burslu olarak girdiği İstanbul Arel Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2015 yılında “Yüksek Onur Öğrencisi” olarak mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca beslenme bilimleri ile ilgili birçok seminer, kongre ve sempozyuma katıldı.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Diyet Aktif Diyet Danışmanlık Merkezi, Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Büyük Çekmece Devlet Hastanesi, Güngören Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi ve Galatasaray Spor Kulübü’nde stajlarını tamamladı.

Çocuk ve adölesanlara yönelik beslenme eğitimleri verdi. Lisans bitirme projesini “Adölesanlara Yönelik Beslenme Eğitimi” üzerine hazırladı. Aynı zamanda Pera Medya bünyesinde bulunan bugunbugece.com adlı sitede “Yemek Kültürü” adlı köşesinde yazılar yazdı. Kendi sitesi dışında istanbul.net.tr, uplifers.com ve gurmeajanda.com sitelerinde de sağlıklı beslenme ve diyet konularında yazılar yazmaktadır. 2014 yılından beri Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı‘nda gönüllü olarak faaliyetlerde bulunmaktadır. 

Diyetisyen İnci Beyza Yürekli, üniversiteden mezun olduktan sonra Bağdat Caddesi ve Nişantaşı’nda özel bir diyet danışmanlık merkezinde çalışmaya başladı. 2016 yılında bomontiada‘da içerisinde yer alan disiplinler ötesi inovasyon platformu ATÖLYE bünyesinde Alfa Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’ni kurdu. Şu anda ise Komunall Coworking bünyesinde hizmet vermeye devam etmektedir. Danışanlarının istekleri doğrultusunda sağlıklı beslenme danışmanlığı, zayıflama, kilo alma, sporcu beslenmesi, menü planlama gibi hizmetler sunmaktadır. 2023 yılında İstanbul Üniversitesi, Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda Halk Sağlığı yüksek lisansını başarıyla tamamlayarak “uzman diyetisyen” unvanı almıştır.

Katıldığı Kongre ve Sempozyumlar:

*Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu / Türkiye Obezite Araştırma Derneği (2016)

*Multidisipliner Tedavi Kursu / Türkiye Obezite Araştırma Derneği (2016)

*7. Ulusal Obezite Kongresi / Türkiye Obezite Araştırma Derneği (2016)

*5. Ulusal Sağlıklı Yaşam Günleri / Acıbadem Üniversitesi (2016)

*VI. Ulusal Obezite Kongresi / Türkiye Obezite Araştırma Derneği (2014)

*Obesity Management Task Force Teaching Course / European Association for the Study of Obesity (2014)

*Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu / Türkiye Obezite Araştırma Derneği (2014)

*Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Temel Gönüllü Eğitimi (2014)

*Çocukluk ve Ergenlik Döneminde Tip 1 Diyabette Beslenme ve Karbonhidrat Sayımı Kursu / Medipol Üniversitesi (2014)

*Spor Diyetisyeni Kursu / Acıbadem Üniversitesi (2014)

*Kardiyoloji Diyetisyenliği Kursu / Başkent Üniversitesi (2013)

*Obezite Sempozyumu ve Obezite ile Savaş Platformu / Türkiye Obezite Araştırma Derneği (2013)

*Yeme Bozuklukları ve Vaka Süpervizyonu / Psikoloji Akademisi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi (2012)

Diyetisyen İnci Beyza Yürekli’nin Linkedin profili için tıklayınız.