Büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu, zihinsel aktivitenin fazla olduğu bu dönemde beslenme problemleri sıklıkla görülmektedir. Sorunu kaynağında çözebilmek için çocukların sağlıklı beslenmeyi öğrenmeleri gereklidir. Okullarda beslenme eğitimi, öğrencilerin nasıl beslenmeleri gerektiğini öğrenebilmeleri için çok önemlidir.

Beslenme sosyal olarak öğrenilen bir davranış olduğundan ilk olarak aileden öğrenilir ve daha sonra sosyal çevreden etkilenir.  Çocuklar için en önemli sosyal öğrenme ise arkadaşlarının etkisidir. İlk, orta ve lise eğitim dönemlerinde akran etkisi çok önemli bir faktör olduğu için beslenme, stres yönetimi, egzersiz vb. konulardaki sağlık davranışları hakkında yapılacak eğitimin grup şeklinde yapılmasının gelişimsel olarak uygun olduğu belirtilmektedir.

Beslenme eğitiminde, beslenmenin önemi, yeterli ve dengeli beslenme, sağlıklı beslenme için besin gruplarına göre alınması önerilen besinler ve miktarları, hangi besin grubundan kaç porsiyon alınması gerektiği anlatılmaktadır. Bunlarla birlikte kahvaltının önemi, öğün sayısı ve sıklığı, fiziksel aktivitenin gerekliliği gibi konulara da değinilmektedir.

Okulunuzda beslenme eğitimi verilmesini istiyorsanız bize ulaşın.

Okullarda beslenme eğitimi verdiğimiz anlardan bazıları:

Öğretmen Harun Reşit İlkokulu
Sağlıklı Beslenme Eğitimi

Kuvayi Milliye İlkokulu
Sağlıklı Beslenme Eğitimi

okullarda beslenme eğitimi

Kozyatağı Şükran Karabelli İlköğretim Okulu
Sağlıklı Beslenme Eğitimi

Dede Korkut Anadolu Lisesi
Spor ve Sağlıklı Beslenme Eğitimi

okullarda beslenme eğitimi

Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Anadolu Lisesi Sağlıklı Beslenme Eğitimi

Özel Avcılar Mektebim Okulu
Diyabet ve Beslenme Eğitimi

Balahatun İlkokulu
Sağlıklı Beslenme Eğitimi