Kimileri için beklenen gün kimileri içinse korkulu rüya! Hediye alma telaşı, yemek rezervasyonu derken tek düşüncemiz bugünün sorunsuz olarak nihayete ermesidir. Diyet yapan bir sevgiliyle ise bu durum biraz daha riskli olabilmektedir. Şimdi bu günde yapılamaması gerekenleri tek tek inceleyelim.

1. Çikolata

Diyet yapan sevgiliniz zaten yeterince uzak durmaya çalışıyor. Onun için vicdan azabı yaratmayın. Eğer çikolata alacaksanız en az %70 kakao oranına sahip yani bitter çikolata alabilirsiniz, ancak boyut olarak 2 küçük kareyi geçmemeli. 

2. Şampanya/Şarap

Romantik bir akşam yemeğine eşlik eden bu tür içeceklerin yüksek oranda kalori içerdiğini unutmayın! Aynı zamanda alkol vücutta ödeme neden olur. Bu dönemde sevgilinizi mümkün olduğunca alkolsüz aktivitelere teşvik etmeye çalışın.

3. Spor malzemeleri

“Sen zaten diyet yapıyorsun bunlara ihtiyacın olur.” diye düşünerek aldığınız hediyeler sevgilinizi demoralize edebilir. Bunun yerine aktif olabileceğiniz bir aktiviteye katılabilir ya da romantik bir yürüyüşe çıkabilirsiniz.

4. Diyet kitabı

Diyet Kitabı

Sevgilinize diyet kitabı almayın! Sağlıklı bir şekilde kilo vermeye çalışan biri bunu kurallarına göre uyguluyordur zaten. Tereciye tere satmaya gerek yok.

5. Kurabiye/Cookie

Sevgililer günü temalı hoş görünümlü kalpli kurabiyelerden de almamalısınız. Görüntüsü ne kadar güzel olsa da unutmayın ki çok fazla un, şeker, yağ ve bunlarla beraber kalori içeriyorlar.

6. Tartı

“Diyet yapıyorsun ve kilonu takip etmene yardımcı olur.” diye düşünerek alacağınız tartı da sevgiliniz tarafından hoş karşılanmayacaktır.

7. Çikolata/Kek Sepeti

Çiçek alternatifi olan yeni nesil ve kalori içeriği yüksek bu tarz hediyeler yerine aynı tarzda daha sağlıklı bir alternatif olan meyve sepeti hediye edebilirsiniz. Ya da kendiniz hazırlayabilirsiniz.

8. Kürk

Fazla kiloları gizlemek için kadınlar tarafından giyilmesi olası. Seveni de var, sevmeyeni de var elbette. Sevgiliniz kürk seviyorsa ve böyle bir beklenti içine girmişse gerçeğini değil suni olanını alın!

Eğer sevgiliniz diyet yapmıyorsa ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi hedefliyorsa ona diyetisyen randevusu hediye edebilir ya  da birlikte diyet yapmaya başlayabilirsiniz.

Randevu için: 0543 462 91 83